Strona internetowa KCKSiR wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego funkcjonowania oraz m.in. do celów statystycznych. Wykorzystywanie cookies możesz wyłączyć w dowolnym momencie w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji znajdziesz w dziale pomocy w przeglądarce.
Miejski Chór Mieszany Lutnia

MIEJSKI CHÓR MIESZANY "LUTNIA"

MIEJSKI CHÓR MIESZANY „LUTNIA”

Prowadzący: Witold Juran, dyrygent

Miejski Chór Mieszany posiada bardzo duży repertuar oraz dorobek artystyczny. Występuje na wielu koncertach i uroczystościach oraz bierze udział w przeglądach i konkursach śpiewaczych.

poniedziałek, 17.00-19.00

czwartek, 17.00-19.00

Miejski Chór Mieszany "Lutnia" powstał w 1955 roku i jest jednym z najdłużej działającym chórów w Polsce, a na Dolnym Śląsku jest najstarszym chórem powstałym po II Wojnie Światowej.

Od roku 1981 roku ma rangę chóru miejskiego. Posiada ogromny dorobek artystyczny i bardzo duży repertuar. Śpiewa z wielkimi sukcesami od 60 lat oraz bierzemy udział w przeglądach i konkursach śpiewaczych. Cieszymy się ogromną liczbą nagród i wyróżnień z Polski
i z zagranicy. Chór "Lutnia" w latach 1983-2000, trzy razy wyjeżdżał na tournée po Francji, a także koncertował w Niemczech i w Czechach.
W Październiku 2013 roku chór otrzymał zaszczytną nagrodę „Honorową Odznakę ze Złotym Laurem„ od Polskiego Związku Chórów i Orkiestr za swoją wieloletnią pracę i zaangażowanie w krzewieniu kultury śpiewu chóralnego i wysoki poziom artystyczny. Natomiast w lutym 2014 roku, chór Lutnia otrzymał nagrodę Asa Kłodzkiego, jest to wysokie wyróżnienie od Burmistrza Miasta Kłodzka.
17 Października 2015 roku chór obchodził swój jubileusz 60-lecie powstania i działalności z tej okazji otrzymał między innymi
honorową odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej od Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego.

Chór „Lutnia” stale rozszerza swój repertuar i swoim śpiewem ubogaca najważniejszych uroczystości państwowe i religijne w mieście Kłodzku, oraz w innych pobliskich miastach województwa dolnośląskiego.

Mimo iż śpiewa w wielu różnych językach, to stawiamy na  kulturę polską i propagujemy ją poprzez piękne pieśni polskie i staropolskie, oraz staramy się przekazywać w swoim śpiewie bogactwo naszej kultury
i różnorodność form - od pieśni ludowych, regionalnych poprzez pieśni biesiadne, okolicznościowe, po sakralne i patriotyczne. W tych pieśniach zawarta jest nasza kultura muzyczna, kultura słowa, zwyczaje i tradycja. Zwłaszcza pieśni patriotyczne są drogie naszemu sercu.

Chór "Lutnia" stanowią pasjonaci, którzy od lat złączyli na stałe swoje życie z muzyką i śpiewem, tworząc rodzinę chóralną. Od 2000 roku naszym chórem dyryguje pan Witold Juran - znany muzyk, świetny bas i zapalony pszczelarz.

poniedziałek godz. 18.00-20.00
czwartek godz. 18.00-20.00

 

 

Zderzenie teatrów


Konkurs na stanowisko Dyrektora KOK

Ogłoszenie wyników konkursu na stanowisko Dyrektora KOK

Otwórz (odnośnik do BIP)

 

Oświadczenie do pobrania

Kup bilet online

 

Godziny otwarcia

Sekretariat KOK pl. Jagiełły 1

Czynny od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00 - 15.00

Kasa biletowa w Galerii pARTer

29 - 30 listopada: 8.00 - 15.00
1 grudnia: 8.00 - 15.00
2 grudnia: 10.30 - 17.30
3 grudnia: 13.30 - 20.30
4 grudnia: 8.30 - 11.30
5 grudnia: nieczynne
6 grudnia: 8.00 - 15.00

Zwroty biletów
W sprawie zwrotu biletów lub dokonania ich rezerwacji lub zakupu prosimy o kontakt z pracownikiem kasy pod nr tel. 605 903 124 w godzinach pracy kasy biletowej.
Stacjonarna obsługa klientów w kasie biletowej Kłodzkiego Ośrodka Kultury odbywać się będzie wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się na konkretny dzień i godzinę.

Osoby zainteresowane zwiedzaniem wystawy poza godzinami pracy Galerii Sztuki pARTer /kasy biletowej KOK/ prosimy
o kontakt z dyżurnym pracownikiem wydziału administracji (portiernia lub pok. 123 I piętro).

Informacja o zmianach terminów zaplanowanych
wydarzeń artystycznych:

tel.: 605-903-124 w dni robocze w godz. 9.00 – 15.00.

 

Polub nas na Facebooku

Wybierz wersję językową

Polish Croatian Czech English French German Hungarian Italian Latvian Slovak Slovenian Spanish Ukrainian

Informator Kulturalny

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności - pobierz tutaj PDF

Nasi partnerzy